identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Profesjonalne logo, symbol firmy, Profesjonalne logo, logotyp marki, projekty logo, tworzenie logotypów...



Dobry projekt logo, logotypu firmy to perspektywa niezłego rozwoju dla każdej firmy

Rynek polski, niemiecki czy zupełnie z innego kraju ma wiele ze sobą wspólnego. Każda firma, która jest już od wielu lat, lub która dopiero się rozwija musi walczyć o swój byt,  i ostro ze sobą nawzajem konkurować. Jednak by w ogóle przystąpić do takiego procesu należy spełnić kilak warunków. Po pierwsze posiadać atrakcyjną cenę na produkty i usługi, które oferowane są na najwyższym poziomie. Drugim warunkiem równie ważnym, jest zatroszczenie się o prestiż i marketing firmy, a w tym na pewno może projekt logotypu firmyna kalendarzu relamowym (www.aldo-kalendarze.pl).


Czy projekt logo, logotypu może być dowolny?

Jeśli jest ktoś zdania, że

projekt logo

może wyglądać jak tylko dusza tego zapragnie, to oczywiście jest w wielkim błędzie. Przede wszystkim  trzeba wziąć pod uwagę pewne standardy, bez których nie będzie można wypromować swojej firmy. Trzeba wziąć pod uwagę, że większość ludzi jest wzrokowcami, ale mimo to najłatwiej zapamiętują proste i dość charakterystyczne detale. Warto zatem postawić na proste kolory i kształty tak by projekt logo i logotypu był rozpoznawalny nie tylko dla osób dorosłych. Jeśli ktoś w tym temacie ma wątpliwości, to niech zobaczy dowolny projekt logo wielkiej krajowej a nawet międzynarodowej firmy. Zwykle takie projekty składają się z dwóch lub trzech kolorów i zawierają kształty przedmiotów oferowanych usług lub produktów. Świetnym przykładem mogą być linie lotnicze lub stacje paliw. Rzecz jasna ostateczny wybór na jaki padnie projekt logotypu, należy do samego właściciela jednak powinien on patrzeć na doświadczenie i cenne wskazówki grafików.

 

Projekt logo a kampania reklamowa firmy

W przypadku kiedy młody przedsiębiorca za bardzo nie ma doświadczenie w biznesie, a tym bardziej w promocji i marketingu, to zdecydowanie powinien poszukać w literaturze najcenniejszych wskazówek, lub po prostu udać się do fachowców. W każdej kampanii, czy to jest jednorazowa akcja, czy stałe reklamowanie się ważny jest projekt logo, logotyp danej firmy. Musi on być widoczny w spotach reklamowych często na pierwszym planie ale niekoniecznie. Jednak

projekt logotypu

musi być zawsze obowiązkowy, tak by w końcu jak najwięcej osób go zapamiętało. Oczywiście istnieje szansa na to by sprawdzić czy dany projekt logo jest trafiony. Można zrobić to chociażby poprzez przeprowadzenie ankiet wśród mieszkańców w okolicy funkcjonowania firmy. Dzięki przeprowadzonej sondzie, można wywnioskować, czy w ogóle jakiś odsetek ludzi kojarzy projekt logotypu i kalendarza planszowego (www.whiteart.pl) wybranej firmy, a jeśli tak to czy coś by w nim zmieniło, czy im się podoba i z czym się kojarzy i czy to są pozytywne skojarzenia.




PROJEKTOWANIE LOGO FIRMY Dobre projekty logo to podstawa wizerunku firmy. Skuteczne projektowanie logotypu, logo to proces, na który składa się wiele pojedynczych zabiegów, które końcowo mają dać ponadczasowe logo firmy.




powrÓt do listy ARTYKUŁÓW




› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca



identyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna

Skuteczny i dobry projekt logo potrafi zapaść szybko w pamięci odbiorcy.Specjalista w tworzeniu projektów kalendarza Studio Whiteart ma wiele do powiedzenia na ten temat, poczytaj na ich stronie internetowej. Trzeba pamiętać, że dobrze zaprojektowane logo daje klientom poczucie profesjonalizmu i rzetelności. Ponadto sprawia, że firma i jej produkty stają się znane i nabierają zaufania.

Nasze artykuły